Merhaba Cadı Arkadaşlarım

Merhaba Cadı Arkadaşlarım;

Ben 1977 yılında Eskişehir de büyülü ormanın içindeki bir şatoda doğdum. Babam şehrin en ünlü büyücüsü, annem ise cadıların en güzeli, en beceriklisiydi. Ben ise, cadıların en küçüğü ve en yaramazıydım. Ağaçtan düşmek mi dersiniz, kolumu kırmak mı, süpürgeyle kapalı camdan girmek mi, bacadan düşmek mi???? Hepsi benden sorulur.

Tabii bu arada iyi bir cadı olmak içinde sizin gibi okula gittim. İlk, orta, lise ve en sonda akademi sihiri bitirip mezun oldum. Bende ders çalıştım, sınavlara girdim. Okulda öğretilen sihirleri doğru yapabilmem de tam on yılımı aldı. Bu on yıl içinde kurbağa bacaklı kedi, zürafa boyunlu fare, maymun suratlı köpek, sosisten tabaklar, patlıcandan sürahi bile yaptım. Yani anlayacağınız cadı olmak da çok kolay değil.

Yıllar geçti, büyüdüm, yakışıklı bir büyücüyle evlendim. İlk önce kızım Alya, beş yıl sonra da oğlum Bulut doğdu. Bu afacanları büyütürken onlara bol bol sihirli kitaplarımdan okudum. Sonunda onlarda büyüdü ve okumayı öğrendiler. Bu sihirli kitap dünyasını o kadar çok sevdiler ki ev uçan kitaplardan geçilmez oldu.

Şimdi de süpürgeme binip sizinle buluşmaya geldim. Sizde bana yazdığınız sihirli hikayeleri yollarsanız. Belki bir gün birlikte güzel bir yolculuğa çıkabiliriz. 

Süpürgeme yön veren Kırmızı Kedi Yayınevi Editör Alkım Özalp ve Yayın Yönetmeni İlknur Özdemir'e teşekkür ederim...